Opoja.net

Në Dragash 12 krerë lopë të ngordhura, afro 150 sosh të infektuara

Dragash – Ndërsa 12 lopë kanë ngordhur, 150 të tjera janë prekur nga sëmundja gungore e lëkurës në Komunën e Dragashit, bën të ditur “Koha Ditore”.

Drejtori i Bujqësisë, Inspeksionit, Turizmit dhe Zhvillimit Rural në Komunën e Dragashit, Bajram Hoxha, ka konfirmuar praninë e sëmundjes në territorin e kësaj komune. Ai ka theksuar se ende nuk janë siguruar vaksinat kundër kësaj sëmundjeje.

287
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Sipas raportit zyrtar, sëmundja gungore e lëkurës së gjedhit nga 19 gushti i këtij viti ka prekur 156 ferma në 20 komuna të Kosovës, ku parashihet se janë përfshirë 2 mijë e 609 kafshë, trasmeton Opoja.net.

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto