Në Dragash pronat shoqërore shndërrohen në ato private !

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Një dukuri e shëmtuar (veç të tjerave) që vërehet në rrethinën e Komunës së Dragashit, pa fije turpi, janë mbeturinat (plehërat) e kafshëve shtëpiake.

Mbeturinat (plehërat) e kafshëve i largojnë nga vendi I tyre (nga shtëpia e tyre), ndërsa i gjuajnë dhe i plasin kudo, ose para dyerve të dikuj tjetër, ose afër lumit apo pran rrugës.

“ Një dukuri e shëmtuar po ndodhë në rrethinën tonë, pa fije turpi, mbeturinat (plehërat) e kafshëve shtëpiake i largojmë nga vetja (nga shtëpia e jonë), ndërsa i gjuajmë dhe i plasim kudo, ose para dyerve të tjetër kujt, dhe ç’është më e keqja, pas ca viteve themi se: “Ai vend i plehit, është i imi”. E inspektorët shtetërorë, veprojnë kur të dojnë, dhe si të dojnë.” ka thënë Kasam Muhameti, imam në Xhamin e “muderris Rexhep Ismaili” trasmeton Opoja.net.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-