Në Dragash rriten aktivitetet e organeve të inspektimit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Në muajin e fundit është bërë rritja e inspektimit nga një trup ekzekutiv në Komunën e Dragashit.

Për Portalin “Opoja.net” përfaqësuesit e ministrisë thanë se vetëm gjatë dy jave kemi bërë konfiskimin e mallrave në vlerë për 4 mijë euro, me afate të skaduara.

Organet e inspekcionit kanë treguar se gjatë dimrit në shumicën e dyqaneve që shesin ushqim, një sasi e mallrave ka mbetur me afat të skaduar. Dhe qëllimi jonë është që sipas ligjit të rrisim sigurinë e qytetarëve në përdorimin e produkteve ushqimore që shiten në dyqane në nivelin e komunës sonë.

Komuna e Dragashit, në bashkëpunim me Policinë kufitare  dhe Administratën Tatimore të Kosovës janë duke punuar në eliminimin e të gjitha aktiviteteve të paligjshme, që lidhen me shitjen e mallrave të paregjistruara, thanë përfaqësuesit e këtyre shërbimeve. /Opoja.net

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-