Opoja.net

Në gjimnazin “Ruzhdi Berisha” lëndohet një nxënës!

Aktuale Opoja

Dragash, 15 tetor 2014 – Nxënësi (H. K.) nga fshati Brezne e Dragashit, rret orës 15:00 është sjellë me urgjencë në QKMF-në e Dragashit, pasi kishte marrë lëndime, teksa po bënte ushtrime fizike në sallen e sporteve të gjimnazit “Ruzhdi Berisha” në Dragash.
Lajmin e kanë konfirmuar për Radio SHARRI-n mjekët kujdestarë në këtë qendër mjekësore, duke thënë se 17-vje çari është sjellë pa vetëdije, ku ka marrë ndihmën e parë dhe, me urgjencë është shpënë për në spitalin e Prizrenit. “Nuk e dimë saktësisht se si ka ardhur deri tek lëndimi, por supozohet se ai ka qenë duke u stërvitur në sallën e sporteve në gjimnaz. E rëndësishme për ne ka qenë intervenimi sa më i shpejtë dhe ndihma e parë që i këmi dhënë, duke ia sjellë vetëdijen dhe më pas e kemi shpënë për në Prizren”, ka thënë njëri nga mjekët në QKMF, duke shtuar se ende nuk kanë informacione për gjendjen e tij aktuale./radio-sharri.info/

Loading...

Mos i humb

1 rast në Dragash dhe 183 raste të reja me COVID-19 në gjithë Kosovë

Opoja.net

Mbahet mbledhja e Shtabit Emergjent në Dragash

Opoja.net

Prizren: Hapet ekspozita e artistit Shahadin Mejzini në librarinë “Altera”

Opoja.net

Rasti i djeshëm pozitivë është rast kontakti nga fshati Bresanë

Opoja.net

178 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 1 rast në Komunën e Dragashit

Opoja.net

Peng i prokurimit, 15 fshatra të Dragashit që pesë vjet pa ujë të pijshëm

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net