Në rrugën Zhur – Dragash, kapet kamioni që barte mallra të kontrabanduara

Opoja.net Opoja.net Opoja

Të hënën gjatë mesnatës, në rrugën “Zhur” të Dragashit, policia ka ndaluar një kamion me targa vendore, i cili dyshohet se kishte të ngarkuara mallra, për të cilat nuk posedonte dokumente mbi prejardhjen dhe transportin.

I dyshuari në kamion kishte pasur të ngarkuara mallra të importuara nga jashtë si: televizorë, rrobalarëse, shporet elektrik, frigorifer dhe një tepison, për të cilat nuk posedonte leje.

Kamioni së bashku me mallra është dërguar për vlerësim në Administratën Tatimore të Kosovës.

“Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin e policisë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-