Opoja.net

Nëna tregon mënyrën efikase për t’ia dhënë fëmijës tuaj ilaçet pa mundime të tepërta

Nëna tregon mënyrën efikase për t’ia dhënë fëmijës tuaj ilaçet pa mundime të tepërta

E lodhur nga lufta me vogëlushin e saj 18 muajsh për t’i futur një shiringë në gojë, një nënë tregoi se si bën një kombinim të këndshëm në një lugë dhe i dha pseudonimin ‘ilaç njëbrirësh’.

Papritmas djali i saj jo vetëm që e merr ilaçin me lehtësi, por kërkon edhe më shumë, derisa luga të pastrohet plotësisht. Ndërsa shtimi i diçkaje të ëmbël në ilaç mund të mos jetë e re, shpesh fëmijët janë ende të dyshimtë nëse ende duket si diçka që ata mendojnë se nuk e pëlqejnë.

Por, spërkatjet e vogla të ëmbla me ngjyra mbulojnë gjërat poshtë, dhe dhënia e një emri argëtues e bën atë edhe më tërheqëse.

Faqja e cila postoi videon, shkroi: “A e shihni atë ?! Sa e qetë është fytyra ime në fund. Kjo është mënyra se si e bëni të voglin tuaj të marrë medikamentet e tij. Në të vërtetë është një metodologji e shkëlqyeshme dhe e gjithanshme e prindërimit për t’u përdorur në çdo situatë të ndërlikuar ‘thjesht shtoni spërkatje’”.

Ajo tha se do të ishte mirë që kjo hile të aplikohet te fëmijët mbi një vjeç.

Ku dështoi Kosova për ta siguruar vaksinën antiCOVID?

Opoja.net

Kosova, në pritje të rreth 10 mijë dozave të vaksinës kundër COVID-19

Opoja.net

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net