Ngjarjet e 23 tetorit, çka pritet të ndodhë sot

Opoja.net Opoja.net Kosova

​Ngjarjet e datës 23 tetor:

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) organizon mbajtjen e testit me shkrim në kuadër të procesit të rekrutimit të gjyqtarëve të gjykatave të Republikës së Kosovës nga lëmia civile. (Akademia e Kosovës për Siguri Publike dhe Zhvillim, Vushtrri ora 07:00)

Me iniciativë të presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, vazhdon punimet Forumi Ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë. (Hotel Emerald, ora 9:00)

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, pret me ceremoni shtetërore presidentin e Maltës, George Vella. Pas takimit, Osmani dhe Vella mbajnë konferencë për media. (Sheshi “Ibrahim Rugova”/ Kabineti i Presidentes ora 10:00)

Lëvizja Vetëvendosje, mban mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm ( Hotel Venus-Prishtinë ora 10:00)

/GazetaSinjali/

The post Ngjarjet e 23 tetorit, çka pritet të ndodhë sot appeared first on Sinjali.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-