​Nis mbledhja e kryesisë, mungojnë përfaqësuesit e Listës serbe

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Ka filluar mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ku pritet të caktohet seanca e parë plenare për sesionin vjeshtor.

Në rend të ditës për shqyrtim janë një sërë pikash që kanë mbetur nga e kaluara, por edhe shqyrtimi i disa projektligjeve të reja.

Të pranishëm në mbledhje janë përfaqësuesit e gjithë partive parlamentare, përveç atyre të Listës serbe.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-