Notat e lojtarëve: Real Madrid 3:1 Barcelona, ky ishte futbollisti më i vlerësuar në “El Classico”

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Real Madridi e ka fituar “El Classicon” e parë të stinorit në La Ligakundër Barcelonës

“Mbretërit” triumfuan me rezultat 3:1 në stadiumin “Santiago Bernabeu”, shkruan Demokracia.com.

Pavarësisht se nuk ishte golashënues, Toni Kroos është vlerësuar si lojtari më i mirë i ndeshjes nga uebsajti prestigjioz i vlerësimeve “SofaScore”.

Mesfushori gjerman ka marrë notën 7.6. Me notën 7.5 u vlerësua edhe Valverde.

“Figura tragjike” e Barcelonës ishte Ter Stegen që mori notën më të ulët 5.9.

NOTAT E LOJTARËVE:

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-