Opoja.net

“Nuk mund të shoh që Xhaka të jetë kapiteni i skuadrës time”

Sport
“Nuk mund të shoh që Xhaka të jetë kapiteni i skuadrës time”

Legjenda e Manchester Unitedit, Patrice Evra ka zbuluar se ish sulmuesi i Arsenalit, Thierry Henry ka refuzuar ta shoh klubin e vjetër shkaku që mesfushori Granit Xhaka ishte kapiten.

Shqiptari nuk është duke kaluar në kohë të mirë të “Topçinjtë”, derisa sonte (e diele) u ndëshkua më të kuq në humbjen ndaj Burnley.

Evra duke biseduar me Sky Sports, zbuloi se Henry e kishte ftuar në shtëpi për të shikuar Arsenalin, por kur e pa se Xhaka ishte kapiten e ndali TV-në.

‘’Thierry Henry një ditë më ftojë në shtëpinë e tij, ai më tha ‘Do shohim ndeshjen e Arsenalit’”.

“Pamja e parë që pamë ishte Xhaka si kapiten. Thierry Henry ndali TV-në dhe më tha ‘Nuk mund të shoh që Xhaka të jetë kapiteni i skuadrës time’”, tha legjenda e “Djajve të Kuq”

Në rast se kjo është e vërtetë, atëherë është shokuese duke marrë parasysh që Henry vazhdon të përkrah “Topçinjtë”.

Chelsea është e gatshme që të shkarkojë Lampardin nëse humbin sonte ndaj Leicesterit

Merlinda Guraj

Kjo Barcelonë nuk është si ajo e disa viteve të kaluara – statistikat tregojnë se ata janë një skuadër mesatare

Merlinda Guraj

Ozil mbërrin në Stamboll, Muriqi e shikon në TV

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net