Nuk ndalet Distria, kalon në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror të xhudos

Merlinda Guraj Merlinda Guraj Sport

Distria Krasniqi nuk ka të ndalur.

Xhudistja kosovare e cila po merr pjesë në Kampionatin Botëror të xhudos në Budapest të Hungarisë tashmë ka prekur gjysmëfinalen e kësaj gare.

Krasniqi ka fituar tri luftëra për të arritur deri në këtë pikë, derisa në çerekfinale e ka mposhtur xhudisten spanjolle, Laura Martinez, kurse para saj e mposhti rusen, Sabina Giliazova.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-