Nxënësi i çon mesazh drejtorit të shkollës në Prizren, kërcënon se do t’i vrasë nxënësit

Opoja.net Opoja.net Kronika

Një rast jo i zakonshëm ka ndodhur gjatë së martes në shkollën “Luciano Motroni” në Prizren.

Drejtori i kësaj shkolle ka raportuar në polici se ka marrë mesazhe kërcënuese nga një nxënës.

Rasti u konfirmua për klankosova.tv nga Shaqir Bytyqi, zëdhënës i policisë për rajonin e Prizrenit.

Bytyqi tha se nxënësi i ka shkruar disa mesazhe drejtorit se e ka bërë një listë të nxënësve që do t’i vrasë.

“I mituri ka kanosur nëpërmjet WhatsApp. Policia në koordinim me prokurorin e shtetit janë marrë me rastin”, tha Bytyqi për Klankosova.tv

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-