Opoja.net

Opoja me borë dhe pa rrymë

Gjatë ditës së sotme në Opojë të Komunës së Dragashit ka pasur reshje të shumta bore, e nga këto reshje kan mbetur pa rrym për disa orë të tëra.

Jemi në fillimin e muajit Prill në stinën pranverore, por edhe në këtë muaj ndodh të këtë reshje bore. Opojanet jan të mesuar me këto reshje, shumë herë ndodh edhe që jan prishur të mbjellurat e tyre. E në reshjet e sotme përveq vështersive rrugore ka pasur probleme edhe me rrym elektrike, ku për orë të tëra kan mbetur pa rrym.

Gjatë ditës ka pasur reshje edhe në pjesë tjera të Kosovës./Opoja.net/

584

A mendoni se keni nevojë për të terhequr para nga trusti juaj ?

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net