“Opoja. Para, gjat dhe pas luftës” film dokumentar nga TVOpoja

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Film Dokumentar rreth gjendjes së Opojës në tri periudha të ndryshme. Dokumentari me titullin “Opoja. Para, gjat dhe pas luftës.” eshte realizuar për nder të dhjetë vjetorit të pavarësisë së Kosovës dhe do të trasmetohet po në ketë ditë në TV Opoja por edhe live në rrjetin social në facebook. Ky dokumentar u realizua fal bashkëpunimit të stafit të TVOpoja me ar. Bejtullah Rakipi. Materiale të pa para më heret në autorsi të plot do të shfaqën për herë të parë në ekranin e TVOpoja vetëm për ju, gjithmonë me ju… Skenar i pergaditur në menyr që ti perfshij që të gjitha periudhat dhe ndodhit e asaj kohe, duke filluar me protestat e viteve te 80-ta e 90-ta që u organizuan në Opojë e duke vazhduar me luftën e gjendjen e Opojanëve në Kampet e refugjatëve në Shqipëri si dhe periudhen pas kthimit në vatrat e tyre. Materiali i parë i këtij lloji rreth treves tonë i realizuar pas një pune mjaft të madhe ju ftojm ta ndiqeni të shtunën mbrema në ora 20:30 të gjith para ekranit të TVOpoja.

Njoftim: TV Opoja mund ta ndiqni në platformat si Telcomm e EGC në Opojë.
Gjithashtu edhe ne uebfaqen e TV-së www.opoja.tv
Poashtu edhe nepermjet aplikacionit TV Opoja në android.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-