Opoja.net

Opojanët e Brigadës 134 nderohen për kontributin e dhënë në luftë

Në vazhdën e shënjimit të 10 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës po zhvillohen aktivitete të ndryshme për të nderuar ata që kanë dhënë kontribut në mënyra të ndryshme.

Sigurisht kontribut të madh kanë dhënë ata që i rrokën armët dhe ju bashkuan UÇK-së.

128
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Një numër i konsiderueshëm i vullnetarëve që ju bashkuan UÇK-së, ishin nga Komuna e Dragashit.

Disa prej tyre që ishin pjesë e Brigadës 134 “Bedri Shala” me rastin e këtij jubileu, u pajisen me mirënjohje për kontributin e dhënë gjatë luftës së UÇK-së.

Ushtarët që u dekoruan janë: Nexhat Rysheni, Ziqiri Skenderi, Miriman Ibrahimi, Jahir Bajrami, Sabir Bajrami./opojasot.com

Goditet për vdekje 70-vjeçari në Dragash

Opoja.net

KF Opoja e nis mbarë sezonin e ri, fiton 4 me 1

Opoja.net

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto