Opoja.net

Opojani, bashkëpronar i laboratorit më modern në Zvicër!

St. Gallen, 12 janar 2019 – Armend Krasniqi nga fshati Brezne e Opojës, komuna e Dragashit, është bashkëpronar i njërit ndër laboratorët dentarë më të mirë në Zvicër, i vendosur në qendër të St. Gallenit.

Bashkë me zvicëranin, Stefan Abderhalden, Armendi kishte filluar karrierën në vitet `90. Fillimisht si teknik dentar, duke punuar nëpër laboratore të ndryshme zvicerane, për të arritur që sot të kenë më shumë se 20 punëtorë, si dhe të bashkëpunojnë me shumë ordinanca stomatologjike gjithandej Zvicrës. Kjo, veç tjerash, tregon më së miri edhe simbolikisht, se deri ku ka arritur karriera e tyre prej teknikësh dentarë në një qytet ku konkurrenca në këtë fushë është mjaft e fortë.

140
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Armendi, si 14-vjeçar kishte migruar në Zvicër. Fillimisht kishte shkuar për pushime. Por, pasi gjendja në Kosovë ishte keqësuar dhe ishin mbyllur shkollat, ai ka mbetur sot e kësaj dite në Zvicër. 41-vjeçari kishte ëndërruar që një ditë të bëhej stomatolog por jo teknik dentar.

Raporti i zgjeruar – Albinfo.ch

Urimi i drejtorit të DKA-së në Dragash për fillimin e vitit të ri shkollor

Opoja.net

Sot filloi viti i ri shkollor

Opoja.net

Shabani: Gjatë këtij mandati në Dragash, kemi përmbushur zotimet ndaj qytetarëve

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto