Orari i Kosovës për tri ndeshjet kualifikuese të muajit tetor

Opoja.net Opoja.net Sport

Kombëtarja e Kosovës në futboll rikthehet në program në muajin tetor me tri ndeshjet e radhës për kualifikimet e Kupës së Botës “Katar 2022”.

“Dardanët” më 9 tetor do të udhëtojnë në drejtim të skandinavisë për t’u përballur me Suedinë.

Tri ditë më vonë, ekipi kombëtar i drejtuar nga Bernard Challandes do të jetë nikoqir i Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Krejt në fund të ciklit, Kosova më 14 tetor udhëton në Athinë atje ku pritet nga Kombëtarja e Greqisë.
Kosova është në vendin e katërt në grup me vetëm katër pikë gjithsej.

Ndryshe, këto ballafaqime janë në kuadër të Grupit B të kualifikimeve për “Katar 2020”.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-