Osmani dhe Lajçak takohen në Nju-Jork, diskutojnë për dialogun

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

I Dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar në New York me presidenten e vendit, Vjosa Osmani.

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Lajçak ka thënë se kanë diskutuar për dialogun, pra për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Ai po ashtu theksoi se diskutuan edhe për nevojën e një zgjidhjeje konkrete mes Kosovës dhe Serbisë.

“Në Nju Jork u takova me Presidenten e Kosovës@VjosaOsmaniPRKS . Ne vazhduam diskutimin tonë për rrugën përpara në Dialogun për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe nevojën për zgjidhje konkrete”, tha ai.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-