Opoja.net

Pak minuta për Muriqin, Lazio fiton ndaj Fiorentinas

Pak minuta për Muriqin, Lazio fiton ndaj Fiorentinas

Pas humbjes nga Milani dhe barazimit me Genoan, skuadra e Lazios ka arritur që të regjistrojë fitore në Serie A, shkruan Sinjali Sportiv.

‘Lacialët’ kanë shënuar fitore si vendas ndaj Fiorentinas në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të.

Ndeshja e zhvilluar në ‘Stadio Olimpico’ të Romës ka përfunduar me rezultatin 2-1.

Felipe Caicedo dhe Ciro Immobile shënuan golat e fitores për vendasit, kurse golin e vetëm për mysafirët e shënoi Dusan Vlahovic nga pika e bardhë.

Vlen të theksohet se edhe në këtë ndeshje pati pak minuta për Vedat Muriqin, i cili hyri në ndeshje në minutën e 89-të.

Ndryshe, Lazio tani grumbullon 25 pikë dhe renditet në pozitën e tetë, kurse Fiorentina mbetet me 15 pikë në pozitën e katërt./Sinjali Sportiv/.

Pritjes i vjen fundi, Prishtina kampion i Kosovës

Opoja.net

Fansi shqiptar i Bayernit, Alabas: Mos shko në Real, më mirë eja me mua në baushtellë (VIDEO)

Opoja.net

Humb Man.United, Man.City shpallet kampion i Premier Ligës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net