Opoja.net

Pandemia COVID-19 ia trefishon të ardhurat “Zoom-it”

Kompania e takimeve virtuale Zoom sipas të dhënave më të fundit, që prej fillimit të përhapjes së koronavirusit ka trefishuar të ardhurat, transmeton Gazeta Sinjali.

Përfitimet e kompanisë “Zoom” janë ende në rritje që prej nisjes së pandemisë, me gati trefishimin e të ardhurave në tremujorin e fundit.

127
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Shërbimi i njohur për video-konferenca raportoi një rritje prej 191% në të ardhura në 956,2 milionë dollarë në tremujorin e parë fiskal të vitit, i cili përfundoi në fund të prillit.

“Fitimet u rritën në 227.4 milionë dollarë nga 27 milionë dollarë një vit më parë”, bënë me dije përfaqësues të “Zoom” pas mbylljes së tregut të aksioneve në SHBA.

Shifra që tejkaluan edhe pritshmëritë e analistëve. Planet e CEO të kompanisë Eric Yuan përfshijnë pozicionimin e ”Zoom” për përdorim në ndërmarrje si një shërbim telefonik dhe platformë video konference.

/Gazeta Sinjali/

Nëse keni ndonjërën nga këto vetura mos e shisni, sepse vlera e tyre vetëm do të rritet

Opoja.net

Çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Opoja.net

Ky laptop lojrash Dell befason me çmimin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto