Opoja.net

Pas 73 orëve në terrë, Dragashit iu kthehet energjia (Foto)

Lajme Opoja
Pas 73 orëve në terrë, Dragashit iu kthehet energjia (Foto)

Pas 73 orëve pa energji elektrike në këto ditë të ftohta Dragashit iu kthehen dritat.

Kjo komunë ka mbetur pa energji elektrike që 3 ditë, pasi sistemi i energjisë elektrike është prishur nga të ftohtit të madh që po mbizotëron në Kosovë. Nga mungesa e energjisë elektrike është rrezikuar shumë edhe shëndeti i banorëve, shkruan Indeksonline.

KEDS-it i është dashur 73 orë për ta riparuar këtë prishje.

Sistemi energjetik i Dragashit është vendosur nga Prizreni prej vitit 1958 dhe që nga atëherë ai nuk ka pasur asnjë riparim./Indeksonline/

Betohet Joe Biden, zgjidhet presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara

Merlinda Guraj

“Avullimi” i 2.1 milionë eurove nga Thesari i Shtetit, gjykata ia vazhdon edhe për dy muaj paraburgimin Labinot Grudës

Merlinda Guraj

Thaçi, Veseli, Selimi, Krasniqi dhe të tjerët aplikojnë për tu regjistruar si votues jashtë Kosovës për zgjedhjet e 14 shkurtit

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net