Pas 73 orëve në terrë, Dragashit iu kthehet energjia (Foto)

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Pas 73 orëve pa energji elektrike në këto ditë të ftohta Dragashit iu kthehen dritat.

Kjo komunë ka mbetur pa energji elektrike që 3 ditë, pasi sistemi i energjisë elektrike është prishur nga të ftohtit të madh që po mbizotëron në Kosovë. Nga mungesa e energjisë elektrike është rrezikuar shumë edhe shëndeti i banorëve, shkruan Indeksonline.

KEDS-it i është dashur 73 orë për ta riparuar këtë prishje.

Sistemi energjetik i Dragashit është vendosur nga Prizreni prej vitit 1958 dhe që nga atëherë ai nuk ka pasur asnjë riparim./Indeksonline/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-