Opoja.net

Pas Kosovës dhe Shqipëria mëson kundërshtarët e vet në kualifikimet për botërorin “Katar 2022”

Pas Kosovës dhe Shqipëria mëson kundërshtarët e vet në kualifikimet për botërorin “Katar 2022”

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll ka mësuar kundështarët e saj në kualifikimet për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

“Kuq e zinjtë”, janë në Grupin I së bashku me:

Anglinë, Poloninë, Humgarinë, Andorrën dhe San Marinon.

Ky kampionat nuk do të luhet ashtu si zakonisht në muajt e verës.

Ndeshjet e botërorit “Katar 2022”, do të luhen nga data 21 nëntor deri më 18 dhjetor 2022.

Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

Opoja.net

Ndryshojnë rregullat për Euro 2020

Opoja.net

Vojvoda i sjellë 3 pikë të arta Torinos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net