Pas ndërprerjes, rinis ndeshja Shqipëri – Poloni në “Air Albania”

Opoja.net Opoja.net Sport

Pas ndërprerjes gati dhjetë minutëshe, ka ristartuar ndeshja Shqipëri – Poloni, në kuadër kampanjës eliminatore për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Ndeshja në fjalë po zhvillohet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, raporton FrontOnline.

Polonia ka realizuar për 0:1 përmes Swiderskit, dhe pasi provokoi tifozët, futbollisti u godit me gjësende nga tifozët tanë, derisa ndeshja u ndërpre për të nisur sërish nga minuta e 77-të.

Ndeshja është e vlefshme për grupin I eliminator.

Në rast të fitores, Shqipëria “blindon” vendin e dytë dhe i shton gjasat për kualifikim në Kupën e Botës./FrontOnline/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-