Pas Trustit, bie nga sistemi edhe web-faqja e Komunës së Prishtinës

Opoja.net Opoja.net Kosova

Ka rënë nga sistemi web-faqja e Komunës së Prishtinës, që ua mundëson qytetarëve të kryeqytetit që janë të prekur me COVID-19 të aplikojnë për pakon financiare, shkruan Gazeta Sinjali.

Ndryshe, Komuna e Prishtinës ka marrë vendim që qytetarëve të prekur me koronavirus të iu ndihmojë me nga 50 euro, ndërsa pensionistëve me nga 100 euro dhe se aplikimi ka filluar nga dita e sotme.

Kurse, në 24-orët e fundit në Prishtinë janë konfirmuar 217 raste të reja me COVID-19.

/Gazeta Sinjali/

The post Pas Trustit, bie nga sistemi edhe web-faqja e Komunës së Prishtinës appeared first on Sinjali.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-