Opoja.net

Pas Trustit, bie nga sistemi edhe web-faqja e Komunës së Prishtinës

Ka rënë nga sistemi web-faqja e Komunës së Prishtinës, që ua mundëson qytetarëve të kryeqytetit që janë të prekur me COVID-19 të aplikojnë për pakon financiare, shkruan Gazeta Sinjali.

Ndryshe, Komuna e Prishtinës ka marrë vendim që qytetarëve të prekur me koronavirus të iu ndihmojë me nga 50 euro, ndërsa pensionistëve me nga 100 euro dhe se aplikimi ka filluar nga dita e sotme.

Kurse, në 24-orët e fundit në Prishtinë janë konfirmuar 217 raste të reja me COVID-19.

/Gazeta Sinjali/

The post Pas Trustit, bie nga sistemi edhe web-faqja e Komunës së Prishtinës appeared first on Sinjali.

Sot pritet të arrijnë në Kosovë 4 mijë e 680 vaksina Pfizer

Opoja.net

Mbi 100 mijë kosovarë punojnë pa kontrata, këto janë vendet e punës që “u shuan” në pandemi

Opoja.net

Gjendet kuleta me të holla në Prizren, kërkohet pronari i saj

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net