Opoja.net

Pensionohet profesori Ismet Lecaj, dikush ja kujton ‘shuplakën e klasës së 7-të’ (Video)

Pas 43 viteve punë, sot është pensionuar profesori i Gjuhës Shqipe, Ismet Lecaj.

Me një ceremoni solemne, ai u përcoll me plotë emocione nga kolegët dhe nxënësit e shkollës së mesme “ Ruzhdi Berisha” në Dragash.

Një falënderim të veçantë i ka bërë edhe kolegu dhe bashkëfshatari i tij, Selim Kryeziu.

“Faleminderit profesor Ismet Lecaj! Me Ty filloi dashuria ime për gjuhën, letërsinë, artin.

Me Ty filloi dashuria për të shkruar bukur, dashuria për të folur bukur. Me ty filloi dashuria për të BUKURËN.” – ka falënderuar Kryeziu në Facebook ish mësuesin dhe kolegun Lecaj.

Kryeziu nuk ka harruar ta përmend edhe “atë shuplakën e hollë në klasën e 7-të” që kishte marrë nga ish mësuesi, por ka kohë që ja ka bërë hallall.

Dënohet “ambasadori” nga Kosova që falsifikonte pasaporta në Gjermani

Merlinda Guraj

Kurti në Paris: Kosova synon aspiratat demokratike dhe evropiane

Merlinda Guraj

Largohen kiosqet para Minares së “Xhamisë Arasta”

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net