Përfundon aventura e Khediras tek Juventusi, mesfushori transferohet në Bundesliga

Opoja.net Opoja.net Sport

Futbollisti i njohur gjerman, Sami Khedira do t’i bashkohet ekipit të Hertha Berlinit gjatë janarit.

Kampioni i botës në vitin 2014 nuk luan më një rol te Juventusi ka qenë në kryeqytetin gjerman që nga dita e djeshme, sipas Kicker.

Testet mjekësore janë planifikuar për të sot në mëngjes, pas së cilës Khedira supozohet të nënshkruajë kontratën.

Mesfushori defanziv u largua nga Bundesliga në vitit 2010, në të cilin u bë kampion i Gjermanisë në 2007 me VfB Stuttgart.

Pas më shumë se një dekade në shërbim të Real Madrid dhe Juventus, ai tani është kthyer.
/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-