Përpjekje finale e Milanit për De Ketelaere

Opoja.net Opoja.net Sport

Milani mund të ngrejë ofertën e tyre për Charles De Ketelaere për herë të fundit për ta kaluar atë në linjë me Club Brugge, thuhet se ka ofruar 32 milionë euro plus një përqindje të tarifës së shitjes.

Negociatat janë zvarritur prej muajsh dhe shpresohej se vizita në Belgjikë nga drejtorët Paolo Maldini dhe Frederic Massara javën e kaluar do ta zgjidhte njëherë e përgjithmonë.

Nuk ndodhi, pasi propozimi prej 30 milionë euro plus 2 milionë u refuzua gjithashtu nga klubi, i cili dëshiron që 35 milionë të paktën t’i afrohet shifrës që Leeds United ishte gati të paguante.

Milani ishte i vendosur, duke besuar se kjo ishte një përfaqësim i saktë i vlerës aktuale të 21-vjeçarit në treg dhe nuk dëshironte të shtyhej përtej buxhetit të tyre.

Megjithatë, Calciomercato.com dhe Sky Sport Italia raportojnë këtë mbrëmje se kampionët e Serie A janë të përgatitur për një shtytje të fundit.

Ata do të ofronin 32 milionë euro të garantuara dhe do t’i jepnin Club Brugge një përqindje të tarifës së shitjes në të ardhmen.

Mesfushori kreativ është absolutisht i vendosur t’i bashkohet Milanit këtë verë dhe nga ana tjetër po përpiqet të bindë Club Bruggen të pranojë ofertën.

Burime të ndryshme vazhdojnë të sigurojnë që Milani ndihet ‘i sigurt’ se do të marrë lojtarin e tyre përfundimisht.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-