Opoja.net

Përurohet laboratori për analiza të produkteve bujqësore

Natyra
Përurohet laboratori për analiza të produkteve bujqësore

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR) ka bërë të ditur se sot në Institutin Bujqësor në Pejë, do të bëhet përurimi i laboratorit për analiza të produkteve bujqësore dhe serrës eksperimentale.

Ky investim është realizuar në kuadër të projektit italian “KosAgri”, të cilin e ka mbështetur edhe Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Kjo ceremoni e përurimit fillon nga ora në 11 në Institutin Bujqësor në Pejë. /Telegrafi/

Bujqësia nuk u kursye nga pandemia, por “Krusha” shtoi punëtorët dhe rriti eksportet

Opoja.net

Eksportet shqiptare me vendet e CEFTA-s shënuan rritje me 14%

Opoja.net

Skandaloze: Në Dragash e vrasin me armë zjarri drenushën skaj rrugës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net