Opoja.net

Pesë lojtarët që Chelsea ia ofron Interit për shërbimet e Hakimit

Sipas Il Corriere dello Sport, Interi preferon Marcos Alonson në krahasim me Emerson Palmierin dhe mund të kërkojë që ta përfshijë atë në një marrëveshje shkëmbimi për Achraf Hakimin.

Reprezentuesi i Marokut duket se është në prag të largimit nga Stadio Meazza me PSG-në dhe The Blues të interesuar për të siguruar shërbimet e tij.

Nerazzurrët duhet të shesin një nga yjet e tyre për të mbajtur bilancin pozitiv financiar dhe çmimi i kërkuar për ish-anësorin e Real Madridit dhe Borussia Dortmundit është 80 milionë euro.

Si Chelsea ashtu edhe PSG besohet të kenë bërë një ofertë rreth 60 milionë, e cila ende nuk është e mjaftueshme për Nerazzurrët.

Sipas disa raportimeve, Interi nuk është i gatshëm për të shitur Hakimin në një marrëveshje shkëmbimi, lojtar, plus para, por Il Corriere dello Sport sugjeron që drejtorët e Nerazzurrve mund të ndryshojnë mendim nëse Chelsea i ofron Marcos Alonson.

Ish-anëtari i Fiorentinës raportohet të jetë opsioni i preferuar i Interit për krahun e majtë, madje edhe përpara Emerson Palmierit.

Është ende e paqartë nëse Chelsea do të ishte i hapur për të përfshirë mbrojtësin e majtë spanjoll në marrëveshjen Hakimi, por ata me siguri janë në dispozicion për ta bërë këtë me lojtarë të tillë si Tammy Abraham, Mateo Kovacic dhe Davide Zappacosta. /Telegrafi/

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
 
NA NDIQENI
Send this to a friend