Pesë raste të reja me COVID-19 dhe 94 të shëruar në Kosovë

Merlinda Guraj Merlinda Guraj Kosova

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 1,493 testime, 5 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes, ndërsa në total numri i rasteve aktive është 345..

Sot janë shëruar 94 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.988

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.117 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 99.394 doza të vaksinës. Deri më sot 9.640 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-