Petkoviq: Kurti i dha goditje fatale Marrëveshjes së Brukselit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Drejtori i Zyrës serbe për Kosovë, Petar Petkoviq, ka thënë sot se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me deklaratat e tij në Berlin, për Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe dhe suspendimin e drejtorit të Drejtorisë Rajonale të Policisë së Veriut , Nenad Gjuriq, i dha një goditje fatale Marrëveshjes së Brukselit.

Petkoviq, thotë se Kurti me këtë ‘shkaktoi ankth te serbët e Kosovës, teksa shtoi se mbrëmë presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka biseduar mbrëmë shtatë orë me përfaqësuesit politik të serbë nga Kosova’, raporton Tanjug.

“Populli ynë është i bashkuar dhe i vendosur për të mbrojtur të drejtën e tij për të qëndruar dhe për të mbijetuar në vatrat e tyre. Presidenti Vuçiq u tha atyre se ai i kupton ata dhe vuri në dukje të gjitha pasojat nëse shpërbëhet Marrëveshja e Brukselit. Ata thanë se e kuptojnë presidentin, por ata duan që asnjë serb të mos largohet nga Kosova ”, ka thënë Petkoviq.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-