Pika Kufitare në Jarinje merr pamje tjetër (Foto)

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka publikuar disa fotografi të punimeve që janë kryer në Pikën e Kalimit Kufitar në Jarinje.

Ai ka njoftuar se tani do të investohet edhe në Merdare.

“Jemi duke investuar në rregullimin e pikave kufitare për të përmirësuar dhe lehtësuar punën për Policinë Kufitare. Pas Morinës e Bërnjakut pika kufitare në Jarinjë ka ndryshuar pamjen. Do të vazhdojmë me Merdaren dhe pikat tjera kufitare”, ka shkruar Durmishi në profilin e tij në Facebook.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-