Poetët

Opoja.net Opoja.net Këndi Letrar
Poetët jetojnë një jetë pak si më ndryshe
pa naze pa luks krejt thjesht
e ndjejnë dhembjen në heshtje
edhe kur bie gjethja e zverdhur në vjeshtë
Poetët ecin flasin ëndrrojnë më ndryshe
duke shkruar vargje sikur bëjnë dashuri
ëndjet e tyre si poezi i fusin në shishe
në detin e trazuar t’shpirtit me valë e stuhi
Poetët jetojnë pak si më ndryshe
të shpërqëndruar të shkretë krejt vet
të dashuruar në fjalën pa mëdyshje
gjithmonë një hap para kohës së vet
/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-