Policia e Prizrenit brenda 24 ore ka dënuar 155 qytetar për mosrespektimin e ligjit anti-Covid

Opoja.net Opoja.net Kronika

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka gjobitur 155 persona mos mosrespektim të masave për parandalimin e përhapjes së virusit Korona.

Gjate kryerjes se detyrës zyrtare, angazhimet policore në zbatim të masave anti-covid në qendrat tregtare dhe lokacionet tjera në komunën e Prizrenit, policia ka shqiptuar 155 tiketa për personat të cilët nuk i kanë respektuar keto masa në bazë të ligjit 07/L-006” thuhet në njoftim, përcjellë SuharekaOnline.

Përveç gjobave për masat anti-Covid, Policia atje ka shqiptuar edhe 127 tiketa për vozitësit e automjeteve që s’kanë pasur pajisje dimërore.

Gjithashtu policia rajoanle në Prizrën gjatë aktivitetevë të saj, njësia e komunikacionit rrugor dhe njësitë tjera janë në zbatim të kontrollimit të automjetve me rastin e sezonit dimëror, duke i kërkuar dhe kontrolluar pajisjet dimërore te pjesmarrësit në komunikacion, për këtë arsye dhe kundërvatje tjera janë shqiptuar 127 tiketa për kundërvatje” thuhet tutje në njoftim.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren gjithashtu njofton se aktivitete të tilla do të vazhdojnë përderisa situata me “Covid 19” të ndryshojë dhe policia rajonale në Prizren do tëzbatojë vendimin e Qeverisë së Kosovës.
/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-