Policia shqipton mbi 1 mijë tiketa për kundërvajtje në trafik

Opoja.net Opoja.net Kronika

Policia e Kosovës ka shqiptuar  1512 tiket për kundërvajtje në trafik vetë gjatë 24 orëve të fundit.

Kjo për shkak të mosrespektimit të rregullave nga pjesëmarrësit në komunikacion thuajse në mbarë vendin.

Megjithatë, këtë shifër, krahasuar me ato të shkeljes së rregullave antipandemi, vetëm dy sosh në këtë 24 orësh u janë ndarë nga autoritetet policore.

Këto statistika janë bërë të ditura nga raporti 24 orësh i Policisë së Kosovës./Front Online

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-