Opoja.net

Pritjes i vjen fundi, Prishtina kampion i Kosovës

Prishtina është shpallur Kampion i Superligës pas 8 vitesh.

Skuadra nga kryeqyteti siguroi vendin e parë në tabelë pasi mposhti Gjilanin me rezultat 1-2.

Golat për Prishtinën i shënuan Mici në minutën e 15-të dhe Abazi në minutën e 40-të.

Për Gjilanin realizoi Arbër Çyrbja në minutën e 58-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, Prishtina është e para me 78 pikë, pesë më shumë se Drita.

Ky është titulli i 11-të i Prishtinës.

Momente ankthi në ndeshjen Danimarkë-Finlandë, Eriksen bie në tokë pa ndjenja

Merlinda Guraj

Turqia nuk e mbante dot topin as dhjetë sekonda”, Fabregas i bën përshkrimin perfekt dominimit të Italisë

Merlinda Guraj

Messi, Suarez, Ronaldo, Mbappe: Euro 2020 vs Copa America – kush do të fitonte?

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net