Opoja.net

Prizren: Arrestohet personi i kërkuar, dënohet me 4 vite e 100 ditë burg

Është arrestuar një person nga Policia në Prizren, shkruan FrontOnline.

Kjo është bërë e ditur nga Policia përmes një komunikate për medie, derisa i njëjti me vendim te gjykatës dërgohet në vuajtjen e dënimet me kohe zgjatje prej 4 vite e 100 ditë burg.

279

Me çka po nxeheni në këto ditë të ftohta ?

Ttutje thuhet se i dënuari kërkohej për veprën penale ‘Shkaktimi i Rrezikut te Përgjithshëm”, “Mbajtja ne pronësi, kontroll dhe posedim te paautorizuar te armeve” si dhe veprën penale “Vrasje ne Tentative”.

Komunikata e plotë:

Policia në Prizren pas një pune operativo-taktike dhe një informate inteligjente ka arritur që të arrestojë personin e kërkuar E.XH, mashkull, kosovar, i datëlindjes 1977, person ky që kërkohej ne bazë të urdhëresë me shkrim të Gjykatës Themelore në Prizren. I dënuari kërkohej për veprën penale ‘Shkaktimi i Rrezikut te Përgjithshëm”, “Mbajtja ne pronësi, kontroll dhe posedim te paautorizuar te armeve” si dhe veprën penale “Vrasje ne Tentative”. Me vendim te gjykatës dërgohet në vuajtjen e dënimet me kohe zgjatje prej 4 vite e 100 ditë burg.

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net