Prizren, Policia gjatë fundjavës shqiptoi 138 gjoba për mosprespektim të ligjit anti-Covid

Opoja.net Opoja.net Kronika

Policia gjatë fundjavës në Prizren kanë zhvilluar aktivitete në parandalimin dhe respektimin e masave kundër COVID-19.

Gjatë kësaj periudhe ata ka shqiptuar 138 gjoba për mosprespektim të ligjit antiCOVID.

“Gjate kryerjes se detyrës zyrtare, angazhimet policore në zbatim të masave anti covid-19 në qendrat tregtare dhe lokacionet tjera në komunën e Prizrenit, policia ka shqiptuar 138 tiketa për personat të cilët nuk i kanë respektuar keto masa në bazë të ligjit 07/L-006, gjithashtu janë kontrolluar lokale për moszbatim te masave”, thuhet në komunikatën e policisë.

Policia gjithashtu shqiptoi ëshë 538 gjoba të kundërvajtjeve në komunikacion.

“Jo vetëm për masat Covid-19, por janë shtuar aktivitetet në parandalim të aksidenteve dhe kontrollimin e rrjedhës së trafikut, ku në pasqyrimin e aktiviteteve tjera dhe kontrollimin e komunikacionit policia ka shqiptuar gjithsej 538 tiketa të kundërvajtjeve në komunikacion”.

“Aktualisht policia është në realizim te planit operativ me qëllim vetëdijesimin dhe zbatimin e ligjit të komunikacionit rrugor që drejtuesit e automjeteve në mënyre permanente të respektojnë rregullat gjatë drejtimit të automjeteve”, thuhet në komunikatë.

Tutje, në këtë komunikatë bëhet e ditur se aktivitete të tilla do të ketë në vazhdimësi.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-