Opoja.net

Prizren: Tre të arrestuar për armë e para false, një në arrati

Policia Rajonale e Prizrenit ka njoftuar se rreth orës 01:00 të mesnatës, në një pikë kontrolli në rrugën “Adem Jashari”, policia e ka ndaluar një automjet të llojit BMW me targa të huaja është gjetur një pistoletë e llojit ‘Grizzly’ me dy fishekë në karikator.

Tre të dyshuar janë shoqëruar deri në stacion ndërsa i katërti ka ikur në drejtim të panjohur por i njohur për policinë.

128
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Gjatë kontrollit të detajuar në portofolin e njërit nga të dyshuarit janë gjetur dy bankënota në vlerë secila prej 200 eurove pa numër serik që dyshohet të jenë të falsifikuara.

Lidhur me rastin është informuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që dy të dyshuarit të ndalën nën masën e arrestit. Ndërsa hetuesit po punojnë për arrestimin e të dyshuarit të katërt.

Goditet për vdekje 70-vjeçari në Dragash

Opoja.net

Arrestohen tre persona që fotografuan dhe incizuan afër kampit të Njësisë Speciale në Mitrovicë

Opoja.net

Për tri javë, 19 mijë gjoba për mosrespektim të ligjit antiCovid

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto