Prizreni e Dragashi, nesër me reduktime të ashpra, deri 9 orë pa rrymë

Opoja.net Opoja.net Lajme

KEDS-i ka publikuar orarin më të ri të reduktimeve me energji elektrike për lagje dhe fshatrat e Komunës së Prizrenit, Suharekës dhe Dragashit për ditët e nesërme, transmeton TV Prizreni.

Prizren

Më 20.10.2018nëTS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:

LP 35 kV Prizreni IV (Kodi: 300330) prej orës 09:00 deri në ora 18:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Famipa, Lagjja Tusus 1, Lagjja Tusus 2, Lagjja Tusus 3, Lagjja Tusus 4, Lagjja Tusus 5, Shkolla Normale, KFOR-i turk, Lagjja e Trimave, METALIKU, Kukësi,Xhevat Berisha, Sali Bytyqi, Mbreti Pleurat, Bajram Curri, Wiliam Walker, Afariste:”Afioni”, Etem-Trade”,”EULEX”,”Kuk-Komerc”, “Sharri Beton”, “Sharri Pllast, Qendra Teknike, Zjarrfikësit, Spitali Rajonal-Prizren, Ismet Jashari-Kumanova, Anton Pashku, Mentor Krasniqi Vatrat Shqiptare, Shën Albani, Lazër Lumezi, Shën Jeronimi, Pal Paluca, Hysen Rexhepi, Nuhi Elezi, Themistokli Gërmenji, Asllan Berisha, Teodor Haxhi Filipi, Marin Barleti, Bujtinat, Iljaz Kuka, Adnan Krasniqi, Aleksander Flemingu, Papa Gjon Pali II, Anton Çeta, Petro Nini Luarasi, At Gjergj Fishta,Odhise Paskali, Esat Haskuka, Xhavit Bajraktari, Indrit Cara Kavaja, Azem Hajdari, Behari, Sheshi Shadervan, Halil Berisha dhe Lekë Dukagjini.

Arsyeja e ndërprerjes: Testimi i skadës.

2. Më 10.2018nëTS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:
LP 35 kV Pirana (Kodi: 300340) prej orës 09:00 deri në ora 18:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Tjegullore, Lubizhda, Bregdrini, Lukia, Romaj, Kuzhnini, Dedaj, Kabashi dhe Rizam Holding, Mamusha, Rizam Mulliri, Riza Holding, Serbica e ulet I, Serbica e ulet II, Lagjeja Medvec, Pompat e Ujit, Hasi, Piranë, Grupi i Biznesit, Randobravë, Retije e Ulët, Retije e EpërmeKrushë e Madhe, Krushë e Vogël, Randobravë, bizneset: Seperacioni. “10Maji”, Seperacioni. “Agimi”, Sep. “Isa Rexhepi”, Seperacioni. “Arbëria”, Seperacioni. “Kag-Asfallt” dhe N.P.T “Soni-Com”.

Lexo po ashtu: Daut Haradinaj i del në mbrojtje Demaliajt pas arrestimit

Arsyeja e ndërprerjes: Testimi i skadës.

Më 20.10.2018nëTS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:
LP 35 kV Prizreni III (Kodi: 300320) prej orës 09:00 deri në ora 18:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Bankosi, Lakuriqi,I III,IV, Tjertorja, Ç. Popullit,Komuna, RR. Jusuf Gervalla, Trgu I gjelbert, Policia e trafikut.

Arsyeja e ndërprerjes: Testimi skadës.

Më 20.10.2018nëTS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:
LP 35 kV Zhuri (Kodi: 300350) prej orës 09:00 deri në ora 18:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Zhuri, Shkoza, Dobrushtë, Milaj, Gorozhubi, Planeja, Vërmica, Kampi Bektel-Enka, Zhuri, Vlashnjë, Poslishtë, Nasheci, Murademi, Lubiqeva, Leskoveci, Kobaja, Jeshkova, Hoqë e Qytetit, Grazhdaniku, Billusha, afariste: resturant “Keshtjella”,”Pompa Benxines Zhuri”, Betonjera “Vëllezërit e Bashkuar”, Billushë “Pompa e Ujit”, Vlashna “Fanaj Petroll”, Poslishta, Grazhdaniku, Kobi I, Kobi II, Gurthyesi Renelual Tahiri, Poslishti I, Poslishti II, Vlashna I, Vlashna II dhe Muradema, Dogana, Gurëthyesi Tahiri, Restaurant Gurra, Restorantet: Mifa Bell, Vërmica 3, Vermica, Universi; Shkoza 1 dhe Shkoza 2.Gorozhubi, Mile,Plane dhe nje pjese te Zhurit, Ujësjellësi, Lagjja e Omajve dhe Ademaj në Zhur.

Arsyeja e ndërprerjes: Testimi skadës.

Më 10.2018nëTS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:
Lexo po ashtu: Kurti: Haradinaj më mirë ta linte me ato 100 ditët, ndoshta do i mbetej merak popullit

LP 35 kV Perllonka I (Kodi: 300380) prej orës 09:00 deri në ora 18:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Perllonka I

Arsyeja e ndërprerjes: Testimi i skadës.

Më 20.10.2018nëTS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:
LP 35 kV Perllonka II (Kodi: 300390) prej orës 09:00 deri në ora 18:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Perllonka II.

7. Më 20.10.2018 në TS 110/10kV Prizreni 3 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Kamenica (Kodi: 31000029) prej orës 10:00 deri në ora 16:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Lagjja Gurishti, Petrova dhe Lagjja Arbana.

Arsyeja e ndërprerjes: Mirëmbajtje preventive.

Më 20.10.2018nëTS 35/10 kV Prizreni III do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Skenderbeu (Kodi: 30032006) prej orës 09:00 deri në ora 13:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: RR. Jusuf Gërvalla, Trgu i Gjelbert, Policia e trafikut.

Arsyeja e ndërprerjes: Mirëmbajtje preventive.

Më 20.10.2018nëTS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Betonjera (Kodi: 30000004) prej orës 09:00 deri në ora 13:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Votra, Ortakolli 1, Oratkolli 2, Ben Aff, Lux Dekor, Ortakoll II .

Lexo po ashtu: Limaj: Deri në fund të nëntorit bëhet Ushtria

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i shtyllave të dëmtuara te TM 10 kV.

Më 20.10.2018nëTS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:
LP 35 kV Sharri (Dragash (Kodi: 300360) prej orës 09:00 deri në ora 18:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Restelica, Sharri, Bresana, Bellobradi, Rapqa, Rematex.

Arsyeja e ndërprerjes: Testimi i skadës.

Më 20.10.2018nëTS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:
LP 35 kV Dikanca (Kodi: 300370) prej orës 09:00 deri në ora 18:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Frigofood, Fshati Brod dhe afariste:N.P.T “Kuk Comerc”(Motel Argjena), TS- IPKO Brod, TS- Penda HC Dikance. Fshatrat:Baqkë,Dikancë,Leshtan,Radesh .

Arsyeja e ndërprerjes: Testimi i skadës.

Më 20.10.2018nëTS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:
LP 35 kV Eurokos HC-Dragash (Kodi: 300400) prej orës 09:00 deri në ora 18:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Eurokos dhe HC-Dragash.

Arsyeja e ndërprerjes: Testimi i skadës.

13. Më 10.2018nëTS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Mushtishti (Kodi: 32000002) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Sopija I, Sopija II, Dubrava, Mushtishti, Savrova, Bukoshi, Vraniqi dhe Baqevci.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrim i trasesë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-