Promovimi i shkollave pa dhunë

Opoja.net Opoja.net Kultura

Komuna e Dragashit është njëra ndër tri komunat që I përfshiu projekti “promovimi i shkollave pa dhunë”, projekt ky i organizuar nga organizata jo qeveritare Mundësia në bashkëpunim me ministrin e arsimit, në ketë projekt u përfshin 5 shkolla të përzgjedhura nga komuna jonë.

Në kuader të këtij projekti të gjith nxënësit e shkollave pjesmarrëse kan pasur rastin që përms eseve të shprehin idet e tyre se si ata mund të ndikojnë që shkolla e tyre të jetë shkollë pa dhunë.

Këto ese jan vlersuar nga komisionet përgjegjëse dhe kan zgjedhur tre nxënësit fitues për secilen shkolle, fituesit janë motivuar të vazhdojn të kontribojnë në ketë drejtim dhe janë shpërblyer e dekoruar nga organizata Mundësia.

Drejtoresha e organizates falendëron drejtorat e shkollave pjesmarrëse për bashkëpunimin në ketë projket e njëherit edhe drejtorin e arsimit në Dragash z.Vloran Cenaj i cili falendëroi organizatën Mundësia dhe thirri në bashkpunime e organizime tjera në komunën tonë.

Për fund organizatoret dhe nxënësit u perkujdesen që të mbanin një foto si përkujtim nga ky projekt.

©TVOPOJA

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-