PSG do t’i ofrojë numrin 30 Messit

Opoja.net Opoja.net Sport

Një ndër ndërlikimet që pasohen pas një transferi është numri i ri që do ta bart lojtari.

Kjo ndodh pasi që gjithmonë kur ndryshoni klub numri që keni bartur më parë është i zënë dhe në rast se argjentinasi, Lionel Messi kalon në PSG, klubi parisien i ka ofruar atij numrin 30.

Messi mund t’i ofrohet numri 10 nga shoku i tij Neymar, por ai do të refuzoi dhe një ndër alternativat tjera është numri 19, numër ky që ai e barti sa ishte i ri.

Numri 30 ka të ngjarë të zgjidhet nga ai, edhe pse është një numër që zakonisht rezervohet për portier në Ligue 1.

Ligue 1 mezi po e presin që në Francë të luajë një yll si Messi dhe ky ndryshim në numër nuk pritet të jetë ndonjë faktor për argjentinasin. 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-