Qeveria i ekzekuton pagat e mësimdhënësve

Opoja.net Opoja.net Kosova

Qeveria ka vendosur t’i ekzekutojë pagat e mësimdhënësve, të cilat i ndali për shkak të grevës së mbajtur gjatë shtatorit.

Lajmin për media e ka konfirmuar, Sazan Ibrahimi, kryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës.

“Janë ekzekutuar dhe kanë filluar të dalin”, ka thënë Ibrahimi.

Vendimi vjen pasi SBASHK kanë kërcënuar me rikthim në grevë në rast të mos-ekzekutimit të pagave. /Lajmi.net/

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-