Qeveria merr vendimin për lejimin e tifozëve në stadiume

Opoja.net Opoja.net Sport

Qeveria e Republikës së Kosovës të mërkurën ka marrë vendimet e reja për masat anti-Covid, shkruan Insajderi.

Sa i përket sportit, nëpër stadium me hapsira të jashte lejohet prania e shikuesve deri në 30 përqind të kapacitetit.

Kurse, në hapsira garuese në ambiente të mbyllura, lejohen 15 përqind e kapacitetit.

Këto vendime do të hyjnë në fuqi nga e mërkura.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-