Opoja.net

Qumësht dhe mjaltë çdo mëngjes, këto janë përfitimet

Shëndeti
Qumësht dhe mjaltë çdo mëngjes, këto janë përfitimet

Kombinimi I këtyre dy përbërësve, gjen një përdorim të gjerë edhe në kozmetike dhe si mjet për ruajtjen e shëndetit.

Disa nga benefitet e këtij kombinimi janë:

Rigjeneron lëkurën– qumështi dhe mjalti kanë veqori antimikrobike. Kjo veçori bëhet edhe më e mirë kur këta dy përbërës bëhen bashke.

Ngadalëson plakjen– shumë studime kanë treguar se këta dy përbërës veprojnë në trupin tonë si regjenerues si dhe e ngadalësojnë plakjen.

Ndihmon tretjen– një gotë qumësht I përzier me mjaltë në mëngjes është efektiv për të shmangur kapsllëkun, fryerjen dhe çrregullimet e tjera të zorrëve.

Ndihmon frymëmarrjen– mjalti dhe qumështi janë ilaçe për ftohjen, kollën dhe frymëmarrjen në përgjithësi.

Fruta agrumesh dimri që djegin dhjamin, rregullojnë gjendjen shpirtërore dhe më shumë

Merlinda Guraj

Nxirrni në pah: Nëse keni sy të gjelbër, këto ngjyra të grimit më së shumti ju përshtaten

Merlinda Guraj

Një gotë ujë esëll në mëngjes, përfitime të jashtëzakonshme

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net