Opoja.net

Rahoveci triumfon ndaj Trepçës

Rahoveci triumfon ndaj Trepçës

Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Trepçës me shifrat 81:78 (15:19, 28:14, 17:23, 21:22), në kuadër të javës së gjashtë të Prince Caffe Superligës.

Mysafirët e nisën ndeshjen më mirë mysafirët duke e fituar çerekun e parë 15:19. Por, në periudhën e dytë shumë më të mirë ishin vendasit, që e fituan këtë pjesë 28:14, derisa skuadrat shkuan në pushim me shifrat 43:33.

Trepça nuk u dorëzua dhe ishte më e mirë edhe në periudhën e tretë 17:23, derisa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 60:56. Në 10 minutat u zhvillua lojë interesante dhe e barabartë, por Vreshtarët arritën të ruajnë epërsinë dhe të fitojnë në fund me rezultat 81:78.

Te Rahoveci u dalluan Isaiah Traylor me 26 pikë e gjashtë asistime, Marvin Jones me 22 pikë, Alban Veseli me 16 pikë e 11 kërcime dhe Amadi Ikpeze me 11 pikë e 10 kërcime, kurse te Trepça më të mirët ishin Kalin Fisher me 24 pikë e shtatë kërcime, Mojeed Ewuosho me 17 pikë, tetë kërcime e gjashtë asistime, Davin Haygood me 14 pikë dhe Burim Zekiqi me 13.

Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

Opoja.net

Ndryshojnë rregullat për Euro 2020

Opoja.net

Vojvoda i sjellë 3 pikë të arta Torinos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net