Opoja.net

Rashica ia siguron Kosovës fitoren e dytë rresht, në miqësoren ndaj Maltës

Përfaqësuesja e Kosovës sot është përballur me Maltën në kuadër të miqësores së dytë së qershorit, shkruan Sinjali Sport.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 1-1, mirëpo në minutën  e 82-të sulmuesi vushtrrias Milot Rashica kaloi Dardanët në epërsi, duke përfunduar takimi me rezultat 2-1.

Milot Rashica shënoi dy golat për reprezentacionin tonë, ndërsa Malta me Shaun Dimech shënoi golin e vetëm për ta në këtë ballafaqim.

Pasi mposhti San Marinon në miqësoren e parë para tre ditëve me rezultat 4-1, dardanët triumfuan për t’u motivuar për ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Botërorin “Katar 2022”.

Kosova do t’i luaj edhe dy ndeshje miqësore, mirëpo me lojtarë tjerë, ata të Superligës edhe disa tjerë që nuk kanë luajtur për përfaqësuesen më parë.

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
 
NA NDIQENI
Send this to a friend