Opoja.net

Rashkaj transferohet tek skuadra suedeze, ÖIS Fotboll

Rashkaj transferohet tek skuadra suedeze, ÖIS Fotboll

Reprezentuesi i Kombëtares kosovare, Anel Rashkaj, është tranferuar tek skuadra suedeze, OIS Fotboll.

Rashkaj  transferua nga skuadra finlandeze, AFC Eskilstuna, ku u angazhua për dy vite, transmeton lajmi.net.

Rashkaj është është lojtari i katërt që transferohet tek skuadra e OIS këtë sezon, ai ka nënshkruar një kontratë dy vjeçare.

“Pas kohës që isha në Finlandë, ndjeva se doja të kthehesha në Suedi dhe pastaj mësova për interesin e ÖIS dhe sigurisht që u ndjeva kënaqësi e madhe”, tha ai.

“Është emocionuese sepse ÖIS është një klub i madh dhe ndihet si një projekt emocionues këtu. Duke marrë parasysh sesi ÖIS synon të luajë këtë vit, mendoj se kjo mund të më përshtatet shumë”, përfundoi Anel Rashkaj./Lajmi.net/

 

 

Ronaldo në rrezik për ndeshjen ndaj Lazios

Opoja.net

7-vjetori i ndeshjes së parë të përfaqësueses së Kosovës në futboll

Opoja.net

3 gola në 10 minuta, City përforcon kreun dhe vazhdon me rekordet

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net