Rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve me dy super takime

Opoja.net Opoja.net Sport

Liga e Kampionëve rikthehet për të zgjidhur dilemën se kush do të kalojë në çerekfinale.

Sipas orarit të planifikuar, sot (e martë) do të zhvillohen dy ndeshje – e që janë tejet interesante.

Liverpooli e pret sonte Interin në Anfield Road, derisa ndeshja e parë në Itali kishte përfunduar në të mirë të The Reds me rezultat 2-0.

Nerazzurët do të shpresojnë që t’i përmbysin gjërat, por që do të jetë paksa e vështirë, duke ditur skuadrën fantastike që ka gjiganti i Ligës Premier.

Në anën tjetër, Bayern Munichu u befasua prej Red Bull Salzburgut në ndeshjen e parë, duke marrë vetëm një barazim, 1-1.

Natyrisht se Bavarezët janë favoritë absolut në këtë sfidë dhe pritet që të zgjidhin qysh në pjesën e parë çështjen e fituesit.

Që të dy takimet fillojnë në ora 21:00.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-