Rikthehet Botërori, sonte gjysmëfinalja e zjarrtë, Argjentinë – Kroacia

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Pas dy ditësh pushim, sonte rikthehet Kupa e Botës “Katar 2022” me një super-ndeshje.

Sonte do të zhvillohet gjysmëfinalja e parë e këtij kompeticioni në Doha të Katarit, shkruan Demokracia.com.

“Lusail Iconic Stadium” është nikoqir i gjysmëfinales së parë mes Argjentinës dhe Kroacisë.

Argjentina erdhi në këtë fazë pasi eliminoi Holandën në çerekfinale. Ndërkaq, Kroacia eliminoi Brazilin e famshëm për t’u kualifikuar tutje.

Ndryshe, ndeshja e sontme nis nga ora 20:00.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-